Home

Ochrana baterií LVD

Přesný komparátor napětí

LVD (low voltage disconnect) je určen k ochraně baterií proti hlubokému vybití. Signalizuje, případně odpojuje baterie při poklesu napětí pod nastavenou mez. Zamezí vybíjení pod hranici napětí doporučenou výrobcem baterií. (Při vybití baterií pod hranici hluboké vybití dochází k trvalému poškození a snížení kapacity baterií). K odpojení baterií je potřeba obvod doplnit výkonovým prvkem. Krabička má krytí IP20, zezadu je uchycení na lištu EN DIN 35mm. Nejnižší povolené napětí bývá obvykle 1,75V / článek.

Jmenovité napětí systému12V24V48V108V216V
Odpínané napětí LVD 10,5V21V42V94,5V189V
Nastavená hodnota U LVD je uvedena na štítku přístroje. Pro přestavení je potřeba protrhnout štítek v místě O na čelním panelu. Použijte plochý šroubovák o průměru 1,5mm.

CT LVD

LVD

CT LVD má dva samostatné výstupy. První slouží jako LVA (low voltage alarm). Má za úkol upozornit na nízkou kapacitu baterií. Druhý výstup slouží k samotnému odepnutí baterií.

Funkce:

Rozměry: (tvar jističe)

Způsob uchycení: na lištu DIN35
Připojení vodičů: 0,1 - 4 mm2
Výstup: bezpotenciálové relé nebo tranzistor (volitelné)

CT LVD USB

LVD

Komparátor napětí CT LVD USB je určen k vypnutí počítače pomoci USB portu a odpojení baterií. Signály jsou generovány při poklesu napětí pod nastavené meze. Pro korektní ukončení programů (vypnutí počítače) je k CT LVD dodáván software SHTDN 01. K odpojení baterií je potřeba obvod doplnit výkonovým prvkem (stykačem).

Funkce software: Pokud software dostane impuls, že nastalo U LVD1(pokles napětí 1), zobrazí okno s časem prodlevy a po jejím uplynutí spustí skript k vypnutí počítače.

Funkce:

Rozměry: (tvar jističe)

Způsob uchycení: na lištu DIN35
Připojení vodičů: 0,1 - 4 mm2
Výstup: bezpotenciálové relé nebo tranzistor (volitelné)

Výkonový prvek - stykač

Stykače

Na obrázku vpravo jsou vyobrazené nejčastěji používané stykače pro DC odpojování baterií přichycené na DIN lištu. Z leva jsou to stykače pro 250A (silové šrouby 2xM6), 80A (silové šrouby M8) a 60A (silové šrouby M6). Spotřeba cívky stykače je max. 15W. Stykače mají mechanické pomocné kontakty, které signalizují sepnutí stykače.
Copyright © 2000-2024 Cantech s.r.o.